Tarptautinė konferencija „Neužšąlanti kultūra 2015: kultūros festivalis kaip regiono katalizatorius“

 Tarptautinė konferencija „Neužšąlanti kultūra 2015: kultūros festivalis kaip regiono katalizatorius“

2015 m. lapkričio mėn. 27 d., Klaipėda

  

VšĮ „Klaipėdos šventės“ kartu su kūrybine asociacija „Žuvies akis“ š. m. lapkričio 27 d. kviečia į tarptautinę konferenciją Klaipėdoje – „Neužšąlanti kultūra 2015: kultūros festivalis kaip regiono katalizatorius“.

 Konferencijos tikslas – aptarti kultūrinių festivalių svarbą ir įtaką regionų raidai, analizuojant festivalį kaip tradicinį lokalų ar regioninį reiškinį ir kaip visaapimantį metus ir ilgiau trunkantį fenomeną. Konferencijos metu aktualiais festivalių politikos ir vadybos, kultūros sostinių ir festivalių organizavimo klausimais, tarptautine ir regionine patirtimi dalinsis tarptautinių ir regioninių festivalių atstovai, Europos kultūros sostinių ir Lietuvos kultūros sostinių projektų rengėjai – Rolandas Kvietkauskas (Vilnius, Lietuva), Diana Čivlė (Ryga, Latvija), Cay Sevón (Turku, Suomija), Svetlana Аvdeeva  (Vitebskas, Baltarusija), Daiva Šukštulienė (Zarasai, Lietuva), Liutauras Kraniauskas (Klaipėda, Lietuva), Kęstutis Ambrozaitis (Vilnius, Lietuva), ir kt.

 Konferencija aktuali dėl Lietuvoje besiplečiančio festivalių tinklo, aktyvėjančios regioninės kultūros sklaidos, bet tuo pačiu bendradarbiavimo tarp skirtingų sektorių ir institucijų trūkumo.

 Konferencijoje dalyvauti kviečiami kultūros politikai ir praktikai, festivalių organizatoriai, regioninės ir vietos savivaldos atstovai, kūrybinių industrijų, turizmo, verslo ir kitų susijusių sričių atstovai, menininkai ir plačioji visuomenė.

 Klaipėdos miestas ir regionas garsėja unikaliais festivaliais ir renginiais miesto viešosiose erdvėse, tarp kurių – vienas didžiausių renginių visoje Lietuvoje – Jūros šventė, nuo 1994 m. vykstantis Klaipėdos Pilies džiazo festivalis, folkloro festivalis „Parbėg laivelis“ ir daugelis kitų. 2017 metais Klaipėda taps Lietuvos kultūros sostine. Miestas taip pat ruošiasi teikti paraišką Europos kultūros sostinės titului 2022 metais gauti. 

 Miesto šventė unikali savo išėjimu į viešąsias erdves, auditorijos masiškumu, renginių įvairove ir jų geografine sklaida. Dar daugiau, sociologo Liutauro Kraniausko teigimu, „daugelis miestų globalioje rinkoje įsivaizduojami kaip tarpusavyje besivaržantys socialiniai dariniai (…). Konkuruojant dėl ekonominės galios, politinio ar simbolinio pranašumo miesto šventės bei festivaliai tampa svarbiu įvykiu ir resursu, leidžiančiu įtvirtinti norimą miesto įvaizdį. Vis dažniau pasaulyje stebima tendencija, kad viešosiose erdvėse vykstantys festivaliai bei šventės tampa svarbiausiomis miesto reprezentacijomis, o kai kurių miestų pavadinimai imami tapatinti su festivaliais.“

 Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau būtina registracija. Registracija – elektroniniu adresu renginiai@jurossvente.lt. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, organizaciją bei miestą kuriam atstovaujate, kontaktinį telefono numerį.

 Data: š. m. lapkričio 27 d. (penktadienis)

Vieta: Klaipėdos dramos teatras

Renginio trukmė: 10.00-17.00 val.

Konferencijos kalbos: lietuvių, anglų (sinchroninis vertimas).

 Išsami konferencijos programa bus atsiųsta vėliau.

 Kontaktinis asmuo:

Goda Giedraitytė

Tel.: + 370 615 31052

El.paštas: goda@jurossvente.lt

 Organizatoriai:   klaipedos_sventes    zuvies akis    Globėjas: savivaldybe

Accessibility