KVIEČIAME REGISTRUOTIS IR DALYVAUTI ŽAIDIME „VĖTRUNGIŲ KELIAS“ ŠILUTĖJE

KVIEČIAME REGISTRUOTIS IR DALYVAUTI ŽAIDIME „VĖTRUNGIŲ KELIAS“ ŠILUTĖJE

Vetrungiu_dienos_registracija„Vėtrungių kelias“ – kas tai?

Šis kultūros kelias skirtas norintiems ne tik  įdomiai praleisti laiką, bet ir pažinti unikalų etnografinį Mažosios Lietuvos regioną, marinistinį paveldą bei susipažinti su gyvenimo prie vandens ypatumais.

Birželio 26 dieną minima „Vėtrungių gimtadienio šventė“. Ši data pasirinkta neatsitiktinai. Vėtrungių atsiradimo pradininku laikomasvyriausiasis visų Kuršių marių ir į jas įtekančių upių vandenų inspektorius Ernstas Vilhelmas Berbomas, gyvenęs netoli Ventės rago buvusiameMuižės dvare. Žvejybos tvarkai Kuršių mariose palaikyti E. V. Berbomas sugalvojo kiekvienam žvejų kaimui skirtingų spalvų ženklussu nesudėtingos geometrinės formos piešiniais.Rytprūsių valdžios nurodymas žymėti Kuršių marių kaimų žvejų laivus tokiais ženklais įsigaliojo 1844 m. birželio 26 d. Tai ir laikomabūsimų vėtrungių „gimimo diena“.

2014 metais birželio 26  d. startavo pirmasis Mažosios Lietuvos etnografiniame regione atraktyvus kultūrinio turizmo žaidimas pavadinimu – „Vėtrungių kelias“, kuris kasmet kviečia keliauti, pažinti atrasti  Mažosios Lietuvos regioną nuo Smalininkų per Rambyną Bitėnus, Šilutę, Rusnę, Kintus, Dreverną, Klaipėdą iki Neringos ir Juodkrantės.

ŽAIDIMAS „VĖTRUNGIŲ KELIAS ŠILUTĖJE“

Pradedant šių metų „Vėtrungių kelio“ žaidimą, birželio 26 d. kviečiame išbandyti savo jėgas ir pasitikrinti jau turimas žinias dalyvaujant žaidime „Vėtrungių kelias Šilutėje“. Manote jog puikiai pažįstate savo miestą ir apie jį žinote daug istorinių faktų? Mėgstate aktyviai ir netradiciškai leisti laisvalaikį? Jeigu Jūsų atsakymai „TAIP“, tai šis žaidimas kaip tik Jums.

Registruokitės ir dalyvaukite!

ŽAIDIMO TAISYKLĖS

1. Žaidime gali dalyvauti šeimų ar draugų komandos beipavieniai žaidėjai. Dalyviai iki birželio 25 d. turi užpildyti dalyvio anketą, kurią rasite www.silutekpc.lt ir užpildę ją atsiųsite el. p. info@silutekpc.lt. arba užsiregistruoti telefonu 8 441 77113.

2. Žaidimo dalyviai birželio 26 d. turi atvykti į „Vėtrungių dienos“šventę. Prieš startą dalyviai gaus užduotis ir dalyvio kortelę, kurioje turės surinkti žaidimo ženklus. Žaidimas Šilutės mieste vyks 2019 m. birželio 26 d. (trečiadienį) nuo 17.10 val. iki 18.50 val.

3. Atlikę visas užduotis ir surinkę žaidimo ženklus, dalyviai 18.50 val. grįžta į starto vietą (prie Šilutės kultūros centro) ir pateikia žaidimo koordinatoriui dalyvio kortelę.

Atlikusių visas užduotis laukia prizai!!!

DALYVIO ANKETA: atsisiųsti – užpildyti – parsiųsti

Accessibility