Kino filmų vakaras „Mažoji Lietuva kino mene“

Kino filmų vakaras „Mažoji Lietuva kino mene“

 

coveris svetainei2017-09-27 Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko kino filmų vakaras „Mažoji Lietuva kino mene“. 

Renginio metu buvo trumpo metražo filmų ir filmuotų siužetų konkurso „mano kraštas – Mažoji Lietuva“ dalyvių darbų peržiūra ir apdovanojimai, bei Pirmojo Amerikoje (Holivude) nufilmuoto vokiečių kino klasiko, režisieriaus F. W. Murnau filmo „Saulėtekis: daina apie du žmones“ (1927) peržiūra. 

Labai ačiū Gėtės institutui, už suteiktą galimybę pažiūrėti filmą, paremtą rašytojo H. Zudermano „Kelionė į Tilžę“ motyvais.

Logo_GoetheInstitut_horizontal

VIRŠELIS-saulėtekis-300x185

„Saulėtekis” (1927) buvo sėkmingas vokiečių režisieriaus F. W. Murnau debiutas Amerikoje – pirmasis jo projektas Holivudo „Fox Film” korporacijai (ir Williamui Foxui), tačiau suplanuotas Vokietijoje. Tai pirmasis vaidybinis filmas su sinchronizuotu garsu, kuriam panaudota „Fox Movietone” sistema ir sukurtas Hugo Riesenfeldo garso takelis. Filmas pasirodė pačioje nebyliojo kino eros pabaigoje, vos keletu dienų aplenkęs žymiojo „pirmojo garsinio” filmo „Džiazo dainininkas” premjerą. Brangiausias iki tol „Fox” kompanijos filmas buvo nustelbtas sensacingo „Džiazo muzikanto” pristatymo ir filmo sukūrimo išlaidos neatsipirko.

 1929 m. surengtoje pirmojoje Oskarų ceremonijoje „Saulėtekis” buvo apdovanotas už unikalų ir menišką pastatymą. 1937 m. „Saulėtekio” negatyvo originalas sudegė gaisro metu. Iš išlikusios kopijos buvo sukurtas naujas negatyvas. 1989 m.

Jungtinių Valstijų Kongreso biblioteka pripažino filmą „kultūriškai, istoriškai ar estetiškai reikšmingu” ir atrinko į Nacionalinį filmų registrą. 2002 m. Britų kino instituto surengtoje kritikų apklausoje „Saulėtekis” užėmė septintąją vietą tarp geriausių filmų visoje kino istorijoje.

Organizatorius:

skpc_logo_black_fonts jpg

 

 

 

Partneriai:

Logo_GoetheInstitut_horizontalsilutes-hugo-sojaus-muziejusSvietimo pagalbos tarnyba LOGO

1-plakatas_kino_mazintas

 

 

Accessibility