Folkloro ansamblis VERDAINĖ

Folkloro ansamblis VERDAINĖ

Folkloro ansamblis „Verdainė“ Advento laikotarpiu gamina kalėdinius žaisliukus – saldainius ir linki visiems jaukaus švenčių laukimo! 

      

verdaineVerdainė – vienas iš keturių kaimų, kuriems susijungus įsikūrė 1511 m. Šilutės miestas (Šilokarčema – Heidekrug). Kasinėjant prie Verdainės esančius senkapius, rasta daug įvairių II – III ir VII – VIII m. e. amžių įkapių. 1550 m. pastatyta pirmoji Verdainės bažnyčia. XVI a. prie evangelikų liuteronų bažnyčios veikė parapinė mokykla. Šviesios atminties kraštotyrininkas Petras Jakštas aiškina, jog Verdainės vardas kilęs iš žodžių virti, verda. Į vokiečių kalbą šis žodis verčiamas: vyksmas, buvimas, išsiveržimas, kūrimas, atsiradimas …

       1988 m. Šilutės mieste prie Kultūros ir pramogų centro susikūrė folkloro ansamblis, pasivadinęs „Verdainės“ vardu. Šis kolektyvas viena didelė šeima; proseneliai, seneliai, tėvai, vaikai, anūkai ir proanūkis. Vyriausiam – 79, jauniausiam – 3 metai. Šiuo metu ansamblyje 34 žmonės. Folkloro ansamblio repertuaras – Klaipėdos krašto ir Šilutės rajono Žemaitijos dalyje užrašytos dainos, šokiai, pasakojimai, rateliai, žaidimai. 1995 ir 1999 metais ansamblio nariai dalį savo programos įrašė Lietuvos radijo įrašų studijoje. kolektyvą ne kartą filmavo Lietuvos televizija, kurdama laidas apie Pamario kraštą ir jo tradicijas. 1997 m. „Verdainei“ skirta Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premija už krašto tradicijų puoselėjimą. Ansamblis aktyviai koncertuoja rajono, respublikinėse šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose (Tilžėje, Latvijoje, Turkijoje, Vokietijoje ir t.t.). Kalendorinės šventės: Advento vakarai su Klaipėdos krašto giesmėmis ir dainomis, Tarpukalėdžio vakarai su naujametiniu šurmuliu. linksmos Užgavėnės, mažosios Velykėlės su darbščiausių tautodailininkių margintais margučiais ir pavasariniais žaidimais – tai tik dalis ansamblio veiklos. „Verdainė“ žiūrovams dalina nuoširdumą ir savo širdies šilumą. Folkloro ansamblis „Verdainė“ 2008 m. nominuotas „Aukso paukšte“ kaip geriausias respublikos miesto folkloro ansamblis.

Nuo susikūrimo ansambliui vadovauja Regina Jokubaitytėmob. 8 641 28380, el.p. mazojilietuva@gmail.com

 Folkloro ansamblio „Verdainė“ 2022 m. meninė programa

Vyksta interneto svetainės atnaujinimo darbai.
Atsiprašome už nesklandumus.
37-378943_clip-art-clip-art-technology-web-maintenance
Naujausia informacija pateikta
Šilutės kultūros ir pramogų centro FACEBOOK paskyroje
Bendra informacija:
El.p. info@silutekpc.lt, mob. 8 670 37770
Bilietus galite įsigyti internetu:
www.ticketmarket.lt
arba kasoje (mob. 8 671 09 696):
I–IV   – 12:00–13:00 | 14:00–18.00
V      – 12:00–13:00 | 14:00–16.45
VI–VII – jei yra renginys – 1 val. iki renginio pradžios

This will close in 0 seconds

Accessibility