Trečiadienio kinas „Nepažįstamoji“. Scanoramos filmai.
  • 2020-01-13
  • |
  • |

Trečiadienio kinas „Nepažįstamoji“. Scanoramos filmai.

Kada:
2020-01-15 @ 18:00 – 19:30
2020-01-15T18:00:00+02:00
2020-01-15T19:30:00+02:00
Kur:
Šilutės kultūros ir pramogų centro administracinės patalpos
Liepų g. 16
Kaina:
3€

nepazistamoji_kinas15dJauna gydytoja Ženi Davan (akt. Adèle Haenel) vadovauja klinikai Lježo priemiestyje. Vėlų vakarą pasigirsta skambutis į duris. Ženi sulaiko pakilusį kolegą (akt. Olivier Bonnaud) – darbo valandos jau pasibaigusios. Kitą rytą ją pasiekia žinia, kad vakar mirė pagalbos ieškanti moteris. Gydytojos gyvenimą aptemdo kaltės šešėlis. Siekdama bent jau išsiaiškinti merginos tapatybę, Dženi pradeda savarankišką tyrimą, kuris ją nuveda daug toliau, nei ji galėjo numanyti iš pradžių.


—————————————–
Šalis: Belgija, Prancūzija
Žanras: psichologinė drama, detektyvas
Cenzas: N-13. Jaunesniems būtina pilnamečio asmens palyda
Trukmė: 113 min.
Režisierius: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Vaidina: Adèle Haenel, Olivier Bonnaud, Jérémie Renier

Festivaliai / Apdovanojimai: 2016 metais Kanų filmų festivalyje nominuotas Auksine palmės šakele.
——————————————–
Broliai Dardenne‘asi kuria taip vadinamą socialinį kiną. Kai kas netgi mano, kad visa jų kūryba – tai vieno didelio darbo detalės. Nors ir palieka tokio pobūdžio interpretacijas patiems žiūrovams, broliai neslepia – taip, jie, tarsi nusikaltėliai, su savo filmais vis grįžta į tas pačias vietas – jų vaikystės miestą Sereną, o kiekvienas filmas neša gana aiškaus turinio socialinę žinutę.

Šiuo aspektu „Nepažįstamoji“ yra visiškai „dardenne‘iškas“ filmas. Veiksmas vyksta industriniame Serene, juostos centre atsiduria stiprus moteriškas personažas, keliamas socialiai jautrus klausimas. Ar gydytoja, vakare neatvėrusi durų, yra atsakinga už vėlesnę nežinomos merginos žūtį? Lyg ir ne, tačiau kas tada turėtų prisiimti atsakomybę?

Iš esmės „Nepažįstamoji“ kelia klausimą, ar galime jaustis moraliai teisūs, nepadarę to, ko formaliai turėjome teisės nedaryti. Ar galime gyventi pagal principą – ne mano kiaulės – ne mano pupos? Dženi personažas įrodo, kad ne. Nelaimingas atsitikimas, kurio galėjo ir nebūti, kuriam ji galėjo sutrukdyti, tačiau to nepadarė, tarsi pabudina jauną gydytoją iš letargo – imdamasi asmeninio tyrimo ji bando pabudinti ir socialiai nejautrią tarsi apsnūdusią visuomenę.
——————————————-
VIETA: Šilutės kultūros ir pramogų centro administracinėse patalpose, Liepų g. 16
KAINA: 3 €
BILIETAI PLATINAMI 1 val. prieš kino seansą.

Accessibility