Senosios muzikos koncertas „Bernelis gime Bethlehem“
  • 2019-11-20
  • |
  • |

Senosios muzikos koncertas „Bernelis gime Bethlehem“

Kada:
2019-12-10 @ 18:00 – 19:30
2019-12-10T18:00:00+02:00
2019-12-10T19:30:00+02:00
Kur:
Šilutės Vydūno gimnazija
Atgimimo alėja 3
Kaina:
7 €

bernelis gime 1000Advento ir Kalėdų giesmės XVI-XVII a. Prūsijoje ir Mažojoje Lietuvoje 

Kamerinio choro „Brevis“ solistai:
Ieva Gaidamavičiūtė-Barkauskė, Edita Bagdonaitė-Venislovienė, Povilas Vanžodis, Gintautas Venislovas, Nerijus Masevičius

Senosios muzikos ansamblis „Morgaine“:
Alina Rotaru – klavesinas (Vokietija, Lietuva), Darius Stabinskas – viola da gamba, Mirjam-Luise Münzel – išilginės fleitos (Vokietija), Fernando Olivas – teorba (Meksika, Vokietija) 

Kamerinio choro „Brevis“ solistai ir tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ kviečia drauge švęsti gražiausias metų pabaigos šventes. Savo naujoje programoje, atliekamoje senąja lietuvių kalba, ansambliai pristatys muziką, skambėjusią mūsų kaimyninėje Prūsijoje ir Mažojoje Lietuvoje. 

Albrechtas Brandenburgietis, paskutinis Vokiečių ordino didysis magistras 1525 m. Krokuvos sutartimi Mažosios Lietuvos žemes, kurios tuo metu buvo Vokiečių ordino valstybė, reorganizavo į pasaulietinę Prūsijos kunigaikštystę. Taip Europoje atsirado pirmoji progresyvi, atvira pokyčiams, protestantiška valstybė, kuriai nebuvo svetimas ir lietuvių kalbos puoselėjimas. Kunigaikščio Albrechto pavedimu lietuviškos pamaldos buvo įvestos Tilžėje, Karaliaučiuje, vėliau ir kituose miestuose. 1544 m. įkurtas Karaliaučiaus universitetas (Albertina), vienas svarbiausių protestantizmo židinių Europos rytuose, kartu ir lietuvių raštijos darbuotojų rengimo centras. Tarp 1566 ir 1666 metų Mažojoje Lietuvoje buvo išleisti svarbiausi lietuviški giesmynai, kurių struktūra ir ypatumai buvo glaudžiai susiję su liuteroniškos muzikos raida Vokietijoje. Iš šių minėtų giesmynų atrinktos advento ir Kalėdų laikotarpiui skirtos giesmės tapo šios programos pagrindu, senieji lietuviški tekstai buvo pritaikyti garsių vokiečių kompozitorių partitūroms, suteikiant naują semantinį atspalvį. Programoje skambės Prūsijos kunigaikštystėje dirbusių ir su Karališkąja Prūsija susijusių kompozitorių polifoninė muzika. 

Programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba,
Koncerto rengėjas – viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“

Bilietus iš anksto galima įsigyti administracinėse Šilutės kultūros ir pramogų centro patalpose – Liepų g. 16. Kasos tel.: 51518

Ir porą valandų prieš renginį. 

Accessibility