Kafijos dienos | Vėtrungių kelio sezono 2020 atidarymas

Kafijos dienos | Vėtrungių kelio sezono 2020 atidarymas

Birželio 26-27 dienomis Mažojoje Lietuvoje kvepės „kafija“!

kafijos_dienos_06-26Birželio 26 d., Kuršių marių burvalčių vėtrungių gimtadienio dieną, jau septintus metus startuoja „Vėtrungių kelias“. Žaidimas skirtas norintiems ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir pažinti unikalų Mažosios Lietuvos etnografinį regioną ir jo paveldą, susipažinti su gyvenimo prie vandens ypatumais. 

Vėtrungių gimtadienio proga, skelbiame Kafijos dienas! Birželio 26 ir 27 dienomis visus besisvečiuojančius Mažosios Lietuvos regione kviečiame ieškoti „Kafjos dienos“ akcijos ženklu pažymėtų kavinių ir jose pasimėgauti tradiciniu lietuvininkų krašto gėrimo – kafijos.

„Kafija“ laikoma svarbiausiu lietuvininkų gėrimu. Iš pirktinių kavos pupelių ar vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ruoštas gėrimas, paskanintas pienu, vaikų ir suaugusiųjų gertas per pusryčius, priešpiečius ar dienos darbus pabaigus. Prie kavos šeimininkės patiekdavo ir kvapnaus naminio pyrago gabalėlį ar pyragaitį. Jomarko lankytojai turės puikią progą paragauti įvairių skonių „kafijos“ su kvapniais kepiniais. Kiekviena lietuvininkė turėjo savo paslapčių ruošiant šį tradicinį gėrimą. Dėl to dažnai galime išgirsti skirtingus kafijos virimo receptus. 

Vėtrungių kelio partneriai taip pat ruoš kafiją pagal skirtingas receptūras. Todėl verta „pašmekioti“ (paragauti) ne vieną puodelį šio gėrimo ir nuspręsti, kokia – cikorijos, spraginto ąžuolo gilių, miežių, kviečių, rugių, ar kavos pupelių kafija jums skaniausia!

Akcija vyks Klaipėdos mieste, Klaipėdos rajone, Neringoje, Šilutės rajone, Pagėgių krašte ir Smalininkuose.

GARDŽIOS KAFIJOS !

Vėtrungių kelio komanda

Accessibility